Wilian Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wilian Mágusképző Szakiskola

Angol mágusképző szakiskola, közel Londonhoz egy rejtett kis helyen
 
KezdőlapÜvegház - Page 2 EmptyLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Nézz körül nálunk és, ha tetszik itt, akkor regisztrálj!

:: Csatlakozz hozzánk és belépve a mi világunkba, bújj bele a mágusok bőrébe. Ezernyi kaland és misztikum vár rád, amelyben persze Te írod meg a saját történeted. Légy auror vagy akár gyógyító, győzd le a gonosz erőket. Minden csak rajtad áll! ::

; Mindenkit szeretettel várunk! ;

Hasznos linkek
Az első lépések után
A Wilian története
Előtörténetek
Avatar-foglaló

Órarend
Vezetőség
Üvegház - Page 2 Staff
Legutóbbi témák
» Roxfort RPG
Üvegház - Page 2 EmptyPént. Okt. 12, 2012 9:44 pm by Vendég

» Torn varázslóképző.2
Üvegház - Page 2 EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:09 pm by Vendég

» Torn varázslóképző
Üvegház - Page 2 EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:07 pm by Vendég

» Vampires' Night 1.2
Üvegház - Page 2 EmptyKedd Márc. 27, 2012 9:10 pm by Vendég

» somewhere over the rainbow
Üvegház - Page 2 EmptyHétf. Márc. 26, 2012 12:05 am by Vendég

» Caldwell the secret city
Üvegház - Page 2 EmptySzer. Márc. 21, 2012 5:07 am by Vendég

» new bloody begins
Üvegház - Page 2 EmptyKedd Márc. 20, 2012 10:23 am by Vendég

» Tópart
Üvegház - Page 2 EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:14 am by Sindy Logan

» Bájitalbolt
Üvegház - Page 2 EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:09 am by Dorina M. Hattaway

Top posters
Alex Wilfred
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Kim Kaguya
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Ted Forrester
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
James Miller
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
William Quentin Watson
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Sindy Logan
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Hannah McDowal
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Chris Martines
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Solaria Luthia
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Daniel Reed
Üvegház - Page 2 Vote_lcapÜvegház - Page 2 Voting_barÜvegház - Page 2 Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Üvegház

Go down 
+4
Allison Diamond
Nyxia Solaris
Sindy Logan
Főmesélő
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzer. Jan. 27, 2010 6:05 am

- Nos... ha kilőtte volna, maradjunk annyiban, hogy a második kérdésedre már nem lenne időm válaszolni. Az egyszerű mérgesgomba füstjétől "csak" elájultál volna. A D-kategória veszélyesebb mint a C. *Feleli Nyxiának és Arielnek, bár számára egyértelmű a kettő közötti különbség. Ahogy végigérnek a soron, a sor végén egy asztalra kis cserepekben különleges növények vannak kipakolva. A cserepek nem túl nagyok, de a földből apró fás szárak állnak kifelé, és mindegyik száron apró, olyan egy centis átmérőjű, átlátszó bogyók helyezkednek el, négy-négy mindegyik száron. A szárak pókháló-féle fonalakkal kötődnek egymáshoz. Fura látvány, az biztos. Mikor mindenki felzárkózott, és körülállták az asztalt, a tanár válaszol Liza kérdésére, majd a diákságnak intézi szavait.*
- Különböző földrészekről, amerikai esőerdőkből, de Ázsia és Ausztrália területéről is megtalálhatóak itt különleges alfajok. A mai órát arra szántam, hogy egy kicsit megismertessem veletek a mágikus növények világát, de szeretném bemutatni a következő óra anyagát is. Ezek itt *Mutat az egyik növényre*, promelticus tulicus-ok. Vagy más néven tulikusz, elektro-promelticus... Mint a neve is mutatja, elektromos töltéssel rendelkező növények, éppen ezért sorolhatjuk őket a D-kategóriába. Ezek a kis fás szárak állandóan elektromos állapotban vannak, így egy egyszarvút is könnyen leteríthetnének megfelelő közelségben. Biztos, hogy hallottatok már az elektromosságról, ebbe most nem mennék bele, de főleg a muglik hasznosítják ezt az erőt. Arra még van időnk, hogy gyorsan megnézzétek a tulikuszt, és a kérdésekre válaszoljak, utána befejezem az órát. Ígérem, a következő óra izgalmasabb lesz a tulikusz, és még valami különleges társaságában. *Ezzel a sejtelmes mondattal fejezi be a mondandóját, majd hagyja, hogy a diákok megnézzék a növényt.* - Még valami. Semmiképpen se nyúljatok a szárához!


/Lassan mennem kell, pedig még tarthatott volna az óra :)/
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzer. Jan. 27, 2010 6:19 am

//Ariel NJK//
Vissza az elejére Go down
Sindy Logan
Plama Prefektus
Plama Prefektus
Sindy Logan


nő Kor : 29
Hozzászólások száma : 612
Tallérok : 1
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzer. Jan. 27, 2010 6:27 am

*Figyeli a tanárt, Lizát és a többieket is. Persze bólogat, ért mindent. Azt viszont sajnálja hogy nemsokára vége az órának....
Próbálja előre küszködni magát, hogy meglássa a növényt ő is. Neki kérdése nincs. Megvárja a többiekét, és ha vége az órának akkor a többiekkel együtt elmegy.*

//Nyxia és Liza is NJK és sajnos nekem is mennem kell. Szülői terror -.- Köszi az órát ^^//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzer. Jan. 27, 2010 6:33 am

*Még válaszol néhány kérdésre, például, hogy a bogyóknak olyan tulajdonságaik vannak, mint a gyémántnak, tehát nem áramvezető, elég éles anyag, ráadásul szép, és szerves is. Épp ezek miatt igen értékes. Ezek a növények még növésben vannak, bár a kifejlett tulikusz sem nő fél méternél nagyobbra. Miután a diákok elhagyták az üvegházat, Nora egy védőburkot von a tulikuszok fölé, nehogy víz érje őket az öntözőrendszerből, majd összepakol a raktárban, és a névlistával a kezében kilép az üvegházból. Az ajtót jól bezárja védőbűbájjal, és útját a szobája felé veszi.*
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 4:46 am

*Hanni tevékenykedik már az üvegházban. Ahol nincsenek növények, ott kialakított egy kis félkört, hogy a diákjai, akik esetlegesen eljönnek, le tudjanak ülni. A veszélyesebb növényeket elhelyezte hátrébb, hogy ne lehessen semmiféle baj. Van egy kis asztalka is a helységben, azon van egy napló, ahol azt vezeti hogy ki jött órára, és kapott-e valamire pontot. A tanárnőn ma farmer van, a jól megszokott egyberészes ruhája helyett, és egy világoskék garbós nyakú pulóver. Keze ügyében két kesztyű, ha valamelyik növénykéje mégis rosszalkodna. Lehuppan az egyik kis puffra, és egy szelíd növény leveleit kezdi el törölgetni, amíg meg nem jönnek a diákok.
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 4:56 am

*Megnéztem az órarendemet, majd kiderült, hogy a GYN ma este 6-kor lesz. Hát teljesen elképedtem, hisz jobb dolgom is van, mint a növények babusgatni. Kilépek a szobámból és egyenesen az Üvegházakhoz rohanok, ne hogy elkéssek. Kivételes eset a mai, hisz tiszta feketében vagyok. A pólóm, a nadrágom és a cipőm is. A talárt a kezemben fogom, hisz ebben nem tudok rendesen futni, majd a bejárat előtt felveszem. Pár perc alatt meg is érkeztem, majd bekopogok. Ha engedélyt kapok akkor belépek, majd köszönök a bent lévőknek.
-Jó estét kívánok. Remélem nem késtem el
*Mosolygok el, majd várom az esetleges reakciókat.
Vissza az elejére Go down
Rufus Chamberlain
Diák-Amira
Diák-Amira
Rufus Chamberlain


Férfi Kor : 27
Hozzászólások száma : 39
Tallérok : 1
Pontok : 15

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 4:59 am

*Rufus egy fehér pólóban , fehér nadrágban és fehér cipőben jön a birtok felé, kezében egy paír lap amire le van íva, hogy hogy jusson el. A papír lap nélkül ki se tudott volna jönni a szobájából. Első éves és csak pár napja érkezett az iskolába, íy nem nagyon tudja, hogy mi merre hány méter. Az üvegház felé veszi az irányt ahol meglesz artva az első gyógynövénytan órája. Eljutt a helyszínig ahova a kis papír lapja vezette, a mai napon aranyhörcségét nem hozta magával nehogy megrágcsálja a növényéket, mert akkor Rufu úgy érzi, hoy az lenne az első és egyben a utolsó gyógynövénytan órája. Belép a házba, és megpillantja a tanárt aki a egyik növényt gondozza éppen. Illedelmesen köszön neki.*
-Jó estét! A nevem Rufus Chamberlain, első éves vagyok.*mondja majd, ha engedélyt kap akkor leül a félkör egyik puffjára. És csak most veszi észre a másik diákot, így neki is köszön.*
-Helló!
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:02 am

*Felnéz a növény ápolásából, és le is teszi, mert hogy nemsokára idő van, ha elkezdtek szállingózni a diákok. A belépő fiúra pillant, és kezébe veszi a naplót, és felnéz.*
- Szia, nem nem késtél el ne aggódj. Kérlek, mondd meg a nevedet és a házadat hogy beírhassam hogy itt voltál. *kéri mosolyogva, és kezébe veszi a tollát, és vár, aztán befut Rufus is, akinek biccent egyet és amikor elült elmosolyodik.*
- tudom hogy elsős vagy, hiszen ma elsősöknek tartok órát, a házadat mondd meg kérlek. *szól Rufushoz, és felírja a két diákot akik eddig megérkeztek.*
- Még várunk öt percet, hátha valaki késni fog, és utána elkezdjük. *mondja.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:08 am

*Nagy kő esett le a szívemről, hisz örömmel hallottam, hogy nem késtem el. Nem lett volna szerencsés az első alkalommal késni. A tanár kérdezni kezd, amire természetesen válaszolok is, de közben egy újabb személy lép be. Illedelmesen köszön, majd bemutatkozott.
-Szia Rufus. *Mondom kedvesen, majd a tanárnő felé fordulva folytatom a mondandómat.* -A nevem Raidon Raphaello és Plamás vagyok. De jobban szeretem, ha Ralph-nak szólítanak. *Jelentettem ki, majd én is leülök az egyik puffra és türelmesen várom az óra kezdetét. A tanár kijelentésére csak biccentek egyet. Közben előkészülök, előveszek egy füzetet, meg egy tollat.
Vissza az elejére Go down
Brandon Davis
Felnőtt
Felnőtt
Brandon Davis


Férfi Kor : 34
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 84
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:12 am

*Halkan lép be az üvegházba. Egy sötétkék farmert, tornacipőt és egy sötétzöld kenguruzsebes pulóvert visel.*
- Jó estét, tanárnő. Sziasztok. Elnézést a késésért. Csak azt szeretném kérdezni, hogy esetleg maradhatnék-e. Csendben leszek, és nem fogok zavarni. *Mondja, majd megáll valahol hátrébb, hogy ne zavarja az órát, meg a tanítást.*
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:13 am

- Úgy látom egyenlőre nem leszünk többen. Rendben van Raidon felírtalak, és téged is Rufus *mondja, majd odabiggyeszti azt is, hogy melyik házba járnak a diákok. Aztán leteszi, és ő is bemutatkozik.*
- Én Hannelori Sensui vagyok, és az idei évtől én fogom tartani a Gyógynövénytant. Örülök hogy eljöttetek, és arra gondoltam, hogy ez legyen egy kicsit lazább óra. Beszélgessünk kicsit a gyógynövényekről. *mondja, és reméli ezzel nem riasztja el a diákokat, és a kis csend után az első kérdése így hangzik.*
- Nos, ki tudja pontosan, hogy mit nevezünk gyógynövénynek? *pillant a fiúkra, majd egy újabb diák érkezik, aki azonban nem elsős. Köszönti.*
- Szervusz Gregory, persze, gyere csak. *integet neki kedvesen, és leülteti a félkörbe, neki csak senki ne vonuljon háttérbe.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Rufus Chamberlain
Diák-Amira
Diák-Amira
Rufus Chamberlain


Férfi Kor : 27
Hozzászólások száma : 39
Tallérok : 1
Pontok : 15

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:15 am

*Egy kicsit elpirul, hogy azt is mondta, hogy elsős, de tudja, hogy a tanár csak viccből mondta neki. Mikor megérkezik, hogy melyik házba jár akkor gondolkozás nélkül és büszkén vágja rá a választ.*
-Amira ház diákja vagyok.*mosolyog a tanárra, majd figyeli az eseményeket és hogy mi lesz az órán. Amikor jön az első kérdés összeszedi gondoltait és mondja is a véleményét.*
-Szerintem a gyógynövényeknek azokat a növényeket nevezzük, amkből gyógyító hatású bájitalokat készíthetünk.
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:21 am

*Őszintén szólva nem hittem volna, hogy laza óra lesz. Közben egy újabb diák érkezett meg, de kiderült, hogy ő nem tanulni jött. Sebaj.
-Szia. *Köszönök neki, hisz ő is megtette. A tanárnő kérdésére válasz adok.
-Én tudom a választ. A gyógynövényeket elsősorban gyógyításra használjuk. A gyógynövényekre mint természetes gyógyhatású élelmiszerekre tekinthetünk. A jelenleg is használt gyógynövény keverékeket azaz receptúrákat már az 1279 - es években is ismerték és az elmúlt kétezer évben pontosan ugyanolyan összetételben használták és használják ma is a szervezet egyensúlyának a helyreállítására. *Jelentettem ki, majd kíváncsian várom, hogy mit szólnak a többiek.
Vissza az elejére Go down
Brandon Davis
Felnőtt
Felnőtt
Brandon Davis


Férfi Kor : 34
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 84
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:26 am

*Akkor leül a többiek közé, majd hallgatja a tanárnő kérdését. Nem szól bele, inkább várja, mi válaszolnak az elsősök. Jó kis ismétlés ez. Egyébként van nála egy pergamen és egy penna, ha esetleg le akarna írni valamit.*
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:27 am

*Elmosolyodik, hogy milyen szorgalmasak a fiúk, hogy készültek az órára.*
- Igen, mindketten jót mondtatok. Az általam elvárt meghatározás, nem oylan bonyolult, mint ahogyan azt Raidon elmondta. Tehát gyógynövénynek nevezünk minden olyan növényt, melynek valamely része, felhasználható az emberi egészség gyógyításához és nem mérgező, és nincs rosszindulatú mellékhatása. Valóban sokféle felhasználási módja, van, és már régóta használják az emberek ezeket, de erről majd későbbi órán beszélünk. *mondja, és a fiúkra néz.*
- Esetleg tudtok nekem mondani pár gyógynövényt? *kérdezi, majd eszébe jut valami.*
- Tudjátok mit? Játszuk azt hogy, adok nektek egy-egy papírlapot, és körülírtok egy általatok kiválasztott növényt, erre lesz fél órátok //Tehát 19:00-ig// és utána felolvassátok hogy mit írtatok, és mi a többiek, igen ez rád is vonatkozik, Gregory, megpróbáljuk kitalálni mire gondoltatok. *magyarázza a szabályokat és kiosztja a lapokat, Gregorynak is adva egyet. Ha már bejött az órájára, akkor ne maradjon ki a jóból ő sem.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Brandon Davis
Felnőtt
Felnőtt
Brandon Davis


Férfi Kor : 34
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 84
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:37 am

*Ó, hogy még feladat is van. Elvigyorodik.*
- Rendben. *Bólint egyet, majd ha megkapta a papírját, akkor elkezd írni. Nem ír hosszút, csak pár sort. Aztán hogy ha készen van, akkor felpillant a tanárnőre, meg meglesi, a többiek hol tartanak.*
Vissza az elejére Go down
Rufus Chamberlain
Diák-Amira
Diák-Amira
Rufus Chamberlain


Férfi Kor : 27
Hozzászólások száma : 39
Tallérok : 1
Pontok : 15

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:44 am

*Rufus végighallgatja a tanárnő mondatait mikor megkapja a papírlapot akkor beindítja agykerekeit ésmár is írja annak a növénynek a tulajdonságait amiről apja meslt. Miután végzett az írással ő is felpillant a tanárnőre és a többiekre is megnézzi. Viszont a papírlapjukra nem pillant rá.*
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:47 am

*Hmm... Ez a feladat nem is hangzik rosszul. Elveszem a papírt, majd gondolkodni kezdek, hogy melyik növényt is válasszam ki. Pár perc gondolkodás alatt, meg is találtam a megfelelő növényt. Gyorsan leírom a jellemzőit, majd várom, hogy a többiek elkészüljenek és reménykedem, hogy senki sem írta ugyan azt, mint én.
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:50 am

*Türelmesen vár, és csodálkozva veszi észre, hogy 10 perccel a határidő előtt, már vannak akik készen vannak, pontosabban mindenki. Mosolyogva előrekönyököl a térdére, és már fel is szólítja Rufust.*
- Nos úgy látom mindenki készen van, akkor szerintem el is kezdhetjük. Készen vagy Rufus? Mert akkor megkérnélek hogy kezdd el te, olvasd fel mit írtál, és mi megpróbáljuk megmondani melyik növényről van szó. *adja ki az utasításokat és várja, hogy mit fog mondani az amirás diák. Örül, hogy ilyen szorgalmasak, és reméli, hogy ez egy jó játék.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Rufus Chamberlain
Diák-Amira
Diák-Amira
Rufus Chamberlain


Férfi Kor : 27
Hozzászólások száma : 39
Tallérok : 1
Pontok : 15

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 5:57 am

*Rufus megrijad, hogy pont nki kell kezdenie a felolvasást, de vesz egy nagy levegőt és máris belekezd.*
-Nos, az én növényem gyógynövény. Szaponin-tartalmú gyökeréből köptető orvosság készül. Erősen habzó főzetével lúgos kémhatású szerekre érzékeny finom selymeket mosnak.*majd abba hagyja a mondatot, hisz ha folytatná akkor ki is mondaná a nevét. És most csak cendben várja a variációkat.*


A hozzászólást Rufus Chamberlain összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 25, 2010 6:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 6:00 am

*Rufus növényére bólint, már tudja miről lehet szó, de azért megvárja, hogy a másik két fiú rájön-e ha nem akkor majd ő megmondja mi lett ebből.*
- Nah? Raidon, Gregory? Van valami tippetek Rufus növényére?
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 6:19 am

*Végighallgatom Rufus beszámolóját, majd gondolkodni kezdek rajta. A tanárnő megkérdezi, hogy tudjuk-e a választ, de sajnos én nem jöttem rá.
-Hát nekem gőzöm sincs, hogy melyik növényről van szó. *Jelentettem ki, majd Gregory-ra tekintek, hát ha tudja a választ.
Vissza az elejére Go down
Hannelori Sensui
Tanár
Tanár
Hannelori Sensui


nő Kor : 41
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 275
Tallérok : 2
Pontok : 0

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 6:22 am

*Elmosolyodik, és mivel Gregor sem válaszolt, így megmondja a választ.*
- Nagyon szépen összefoglalta, hogy miről van szó, ez a növény a Buglyos Fátyolvirág. *feleli, majd feljegyzi, hogy Rufus márr teljesített, és Raidonra pillant.*
- Raidon, halljuk a te növényedet. *szólítja fel, és rámosolyog az előbb még kicsit bizonytalan szöszkére. Nem kell itt félni semmitől, őtőle aztán végképpen nem.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nerina.freeblog.hu
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 6:27 am

*Hát nem vagy egy növény zseni, ez látszik is, mivel nem tudtam a választ. Erre a növényre nem is gondoltam volna, hisz nem is ismerem. Nos rajtam a sor.
-Hát az én növényem egyszerű, még is nagyszerű. Gyökere alkaloidtartalmú; gyökere és levele is nyersen mérgező, idegrohamokat kiváltó hatású. A középkorban a termékenység jelképe volt, fájdalomcsillapítóként is alkalmazták. Bogyóit az arabok az „ördög almájának” nevezték. Számos hiedelem és babona fűződik hozzá, többek között szelleműző hatást tulajdonítottak neki, szerencsehozó amulettként a kandallópárkányra helyezték. Úgy hitték, hogy szörnyű sikolyokat hallat, amikor kiássák, halált hozva arra, aki meghallja a sikolyt. Nos ennyi. *Mondtam el a növényem jellemzőit, majd várom, hogy valaki megmondja a választ.
Vissza az elejére Go down
Rufus Chamberlain
Diák-Amira
Diák-Amira
Rufus Chamberlain


Férfi Kor : 27
Hozzászólások száma : 39
Tallérok : 1
Pontok : 15

Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 EmptySzomb. Szept. 25, 2010 6:30 am

*Rufus gondolkozik egy kicsit majd kinyög egy tippet, nem bizto benne, de legalább megpróbálja.*
-Szerintem Raidon növénye a Mandragóra.*mondja egy kedves mosoly kíséretében és ha legalább a tipp nem jó akkor a mosoly az megnyerő lesz.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Üvegház - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Üvegház
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Wilian Mágusképző Szakiskola :: Kastély területe :: Birtok-
Ugrás: