Wilian Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wilian Mágusképző Szakiskola

Angol mágusképző szakiskola, közel Londonhoz egy rejtett kis helyen
 
KezdőlapSzürke Grizzly (Magánlak) EmptyLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Nézz körül nálunk és, ha tetszik itt, akkor regisztrálj!

:: Csatlakozz hozzánk és belépve a mi világunkba, bújj bele a mágusok bőrébe. Ezernyi kaland és misztikum vár rád, amelyben persze Te írod meg a saját történeted. Légy auror vagy akár gyógyító, győzd le a gonosz erőket. Minden csak rajtad áll! ::

; Mindenkit szeretettel várunk! ;

Hasznos linkek
Az első lépések után
A Wilian története
Előtörténetek
Avatar-foglaló

Órarend
Vezetőség
Szürke Grizzly (Magánlak) Staff
Legutóbbi témák
» Roxfort RPG
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyPént. Okt. 12, 2012 9:44 pm by Vendég

» Torn varázslóképző.2
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:09 pm by Vendég

» Torn varázslóképző
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:07 pm by Vendég

» Vampires' Night 1.2
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Márc. 27, 2012 9:10 pm by Vendég

» somewhere over the rainbow
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyHétf. Márc. 26, 2012 12:05 am by Vendég

» Caldwell the secret city
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptySzer. Márc. 21, 2012 5:07 am by Vendég

» new bloody begins
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Márc. 20, 2012 10:23 am by Vendég

» Tópart
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:14 am by Sindy Logan

» Bájitalbolt
Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:09 am by Dorina M. Hattaway

Top posters
Alex Wilfred
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Kim Kaguya
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Ted Forrester
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
James Miller
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
William Quentin Watson
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Sindy Logan
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Hannah McDowal
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Chris Martines
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Solaria Luthia
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Daniel Reed
Szürke Grizzly (Magánlak) Vote_lcapSzürke Grizzly (Magánlak) Voting_barSzürke Grizzly (Magánlak) Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Szürke Grizzly (Magánlak)

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Kim Kaguya
Amira prefektus
Amira prefektus
Kim Kaguya


Férfi Kor : 29
Hozzászólások száma : 876
Tallérok : 1
Pontok : 15

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyCsüt. Dec. 09, 2010 9:57 am

Magánlak, egyszemélyes szoba (Tanársegédi privilégium)


Quintin Lancelot Reyes
Vissza az elejére Go down
http://www.lirien.blogspot.com
Quintin Lancelot Reyes
Diák- Plama
Diák- Plama
Quintin Lancelot Reyes


Férfi Kor : 33
Hozzászólások száma : 16
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyCsüt. Dec. 09, 2010 10:19 am

Vissza az elejére Go down
Quintin Lancelot Reyes
Diák- Plama
Diák- Plama
Quintin Lancelot Reyes


Férfi Kor : 33
Hozzászólások száma : 16
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyCsüt. Dec. 09, 2010 1:28 pm

Tapasztalat, hipotézis, ellenőrzés.
Tapasztalat, hipotézis, ellenőrzés.
A varázstalan fizikusok, akik meg akarták ismerni a természet törvényeit ezeket a módszereket alkalmazták évszázadok óta sikeresen. Varázslók között kevesebb ilyen ember volt, ők általában megelégedtek azzal, hogy a dolgok működnek, nem érdekelte őket, hogy miért. Én viszont ki akarom deríteni, hogy miért működik ami működik. És miért nem működik nálam.
Nem voltak olcsók az alapanyagok, de az iskola támogatott. Ezért szerettem itt lenni, ha az ember valami hasznosat akart csinálni mindig segítették. Óvatosan felemeltem a gyémántdarabot az asztalról és a kondérba dobtam. Kockázatot vállaltam, de valahogy bíztam benne, hogy sikerülni fog. A kondérban a legritkább főzet rotyogott, a felix felicis, ráadásul most volt a leginstabilabb állapotában. Egy múlt századi varázsló naplójában olvastam, hogy a gyémántja képes volt elnyelni bizonyos varázslatokat, de arra nem jött rá, hogy mi lett velük. Én nem nagyon tudtam varázslatokat létrehozni és úgy gondoltam így biztosabb. Valami történni fog. Nagy levegőt vettem és az üst fölé tartottam a drágakövet… majd elengedtem. Semmi. Eltűnt a lében. Ennyi lenne? Dühösen kaptam fel a jegyzeteimet, hogy újra elolvassam. Legalább azt elvágtam volna, hogy az arcomba robbanjon az egész hóbelevanc. Felálltam az asztaltól és az ablakhoz léptem a papírral. Kell, hogy legyen még valami utalás a pontos körülményekre. Vagy csak bájitalokkal nem működik? A felix a mágia legtisztább folyékony formája, de talán nem elég közvetlen. De ha már elkezdtem befejezem, aztán átadom a tanároknak megőrzésre, használják belátásuk szerint. Egy kosár pénzt megér a szer.
Végigolvastam a lapokat, de semmi. Halkan zörögnek a papírok, ahogy csalódottan az asztalra dobom őket. Nem tudom mi a baj. Levetem magam az ágyra és a plafont bámulva kezdek el gondolkozni. Vajon csak a gyémánt képes erre? És mi történik ha elpusztítom, miután elnyelt valamit? Megmarad az energia, vagy eltünteti? Az első tűnt logikusabbnak, de persze mágiánál sose tudhatja az ember. Kellene valami olyan varázslat, ami hosszan hat és elég koncentrált. Priori incantatem. De ahhoz kell két testvér pálca. Elhúzom a számat. Ezt se kellene tudnom, szintén valahol vagy száz oldal sületlenség között találtam rá, de amikor rákérdeztem egy pálcakészítőnél igazolta. Hát akkor adott a következő feladat: szerezni két pálcát, amik testvérek. Újra megvan a cél. Felültem az ágyon és a térdemre támaszkodtam a könyökömmel. Be kéne néznem az üvegházakba is, hogy kifejlődtek-e már a mandragógák.
Vissza az elejére Go down
Miriam Hewer
Diák
Miriam Hewer


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 236
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Dec. 14, 2010 6:02 am

*Elmosolyodva lépek ki elsőre, majd megvárom Quintint és lassan elindulunk a fiú szobája felé. Tudom, hogy a srác, melyik szobában lakik, viszont még nem voltam nála. Maximum egyszer vagy kétszer az ajtajában.
Elmerengve haladok tovább, miközben válaszolok a feltett kérdésekre.*
-Hát azért a család miatt muszáj hazamenni... de itt mégis csak jobb. *Nem tudom ezt másképpen elmagyarázni. Lassacskán ott is vagyunk a fiúnál. Bent azért sokkal kellemesebb már a légkör, mint kint volt... *
-Hajtanak, de az ötödik már nem annyira rossz... mondjuk, nincs olyan túl sok óra. Eredmények is jók... *Ugyebár ez az ötödik és hatodik év csak egy ilyen vizsgás, ismétlős, kicsit újtanulós kiképzős, inkább gyakorlati időszak.*
-Na és veled mi a helyzet e téren? Tényleg tanár segéd vagy? Mostanság eléggé le vagyok maradva a hírekkel. *Bólogatok is mellé, hiszen valóban így van.
Amikor belépünk a szobába, körülnézek. A rendetlenség persze nem zavar, hiszen nekem is szokott ilyen lenni... sőt... csak ugye ha az egyik szobatársad rendmániás, akkor érdekes a dolog.*
-Szép szoba. *Még mindig nézelődöm egy kicsit, aztán jön egy kérdés amire el kell gondolkodjak. Ismét. Nem tudom, mit kérjek, mindet szeretem.*
-Amit te, azt én is.
Vissza az elejére Go down
Quintin Lancelot Reyes
Diák- Plama
Diák- Plama
Quintin Lancelot Reyes


Férfi Kor : 33
Hozzászólások száma : 16
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Dec. 14, 2010 6:34 am

- Lesz ez még így se.
Válaszolom a „szép szoba” kezdetű gyanúsítgatásra.
- Még csak néhány hete lakok itt, szerintem egy fél év alatt sikerül úgy lelakni, mintha egy troll költözött volna ide.
Semmi bajom a szobával, de ha az ember olyan elmebeteg dolgokat csinál mint a sarokban fortyogó felix feliticsbe dobott gyémántdarab, akkor nem számíthat arra, hogy a szobája sokáig megússza maradandó nyom nélkül. A szekrény felé fordulva sorra az edénybe parancsolom a forralt bor hozzávalóit a pálcámmal, majd amikor minden belekerült visszafordulok a lány felé. Ekkor veszem csak észre, hogy még mindig kabátban álldogálunk mindketten a fűtött szobában.
- Ohh. Bocsi. Hadd segítsek levenni a kabátot.
Mondom kicsit szégyenkezve, hogy nem ez volt az első dolgom és nyújtom a kezem, hogy lesegítsem a vastag ruhadarabot.
- Igen, de még nem tudtam eldönteni pontosan hogyan is tovább. Több tanár is felajánlotta, hogy menjek hozzá állandó segédnek, viszont nem tudok közöttük dönteni. Gondolkoztam azon is, hogy megpróbáljak magamtól, valami olyat tanítani, ami eddig nem volt, de ahhoz úgy érzem még nekem is tanulnom kell. Neked nincs valami ötleted, hogy hogyan tudnék a legjobban segíteni nektek? Mi az ami hiányzik szerintetek a tanításból?
Vissza az elejére Go down
Miriam Hewer
Diák
Miriam Hewer


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 236
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Dec. 14, 2010 6:46 am

-Pontosan. *Bólintok egyet, majd egy félmosolyt megeresztek arra, amit Quintin mond nekem. Úgy érzem, a szomszédoknak sok jó élménye lesz itt. Szívesen laknék itt... érdekes lehet, a szoba falán mondjuk egy lyukat csinálni. Egyszer meg akartuk csinálni a szomszédokkal, csak a tanár aki éppen ügyeletes volt, figyelmeztetett minket, hogy nem a legjobb ötlet lesz ez... aztán el lett vetve a téma. A fiú nagyon udvarias. Mostanság nem sok ilyet látni erre. *
-Köszi. *Kabátot "levedlem" majd leülök. Kicsit elmerengek azon, amit Quintin mond nekem. Hogy mi hiányzik az órákból?*
-Igazából nem vagyok túl jártas ebben a témában, nem tudom, hogy mi legyen. Viszont ha külön tantárgyat tanítanál, arra kíváncsi lennék. Amúgy... az órákból csak az érdekesség hiányzik. Oké, némelyikben van egy kis... izgalom. De például lehetne kicsit érdekesebben is megszervezni egy-két dolgot. *Például a kalandok órák után, amikor a fel kell használni azokat a dolgokat, amiket akkor tanultunk. Kíváncsian pillantok vissza a srácra, majd elmosolyodom és keresztbe téve lábaim tovább hallgatom. Jól érzem magam vele. Régen beszélgettem már fiúval ilyen jót.*
Vissza az elejére Go down
Quintin Lancelot Reyes
Diák- Plama
Diák- Plama
Quintin Lancelot Reyes


Férfi Kor : 33
Hozzászólások száma : 16
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Dec. 14, 2010 7:25 am

Köszönhetően az elvarázsolt tűzhelynek a forró ital alig fél perc alatt elkészül. Két bögrét veszek elő és kimerem a gőzölgő forralt bort. Ilyen hidegben ez az, ami igazán át tudja melegíteni az embert. Az egyiket átadom Miriamnak, aki az ágy szélén üldögél, majd a lábammal az egyik széket odahúzom és leülök vele szemben.
- Vigyázz forró.
Néhány pillanatra a tenyerembe fogom a bögrémet, majd újra a fülénél, amikor már nem bírja a kezem a forróságot. Próbálom kicsit hűteni, hogy iható legyen.
- Nem is kell, hogy járatos legyél. Épp olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik nem tanultak mindenféle módszertanokat és egyéb bolondságokat, akik még képesek kreatívan gondolkozni.
Az izgalom hiányára mosolyogva bólintok. Igen, én is azt hittem, hogy sokkal izgalmasabb lesz varázslónak tanulni. De nem lehet mindenkit éles helyzetbe vinni, túl sokan sérülnének meg, talán valaki meg is halna. Viszont valami eszembe jut.
- Te minek készülsz? Mi akarsz lenni, ha elvégzed az iskolát?
Vissza az elejére Go down
Miriam Hewer
Diák
Miriam Hewer


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 236
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyKedd Dec. 14, 2010 7:49 am

*Átveszem a forralt bort, majd elmosolyodom.*
-Köszi. *Kicsit melegíti vele a kezét, hiszen eléggé fázik, ami azt illeti. Nem volt rajtam kint kesztyű. Most ebből is levontam egy tanulságot… Végighallgatom Quintint, majd mikor befejezi, elgondolkodom a dolgon. Aztán kezdek csak bele az egészbe, mikor sikerült valamennyire megfogalmaznom magamban.*
-Igazából nem tudom… de azért ne hajszold túl magad, nem lenne a legjobb. Néha egy kicsit lazíts is… mozdulj ki. *Persze nem akarok beleszólni, de ez csak egy tipp. Én nem bírnám, nem tudnék begubózni egy helyre és csak tanulni meg segíteni a tanároknak. Nekem hiányozna a buli… Jó, lehet, hogy csak azért mondom ezt, mert még tini vagyok.*
-Még nem tudom. Viszont gondolkodtam olyanon, hogy esetleg majd Minisztériumban valamelyik osztályon szeretnék dolgozni. Viszont nem az aurorság vonz, ahogy sokakat… *Vállat vonok, majd egy kicsit megfújom az italt, és aztán lassan belekortyolok. Kicsit süt még, de azért finom.*
-Mmm… finom. Szeretem a decembert. Hó, szünet, ünnepek, forralt bor… minden olyan kellemes ilyenkor. Te itt karácsonyozol? *Jegyzem meg csak úgy utólag, hogy egy kicsit másról is essen téma.*
Vissza az elejére Go down
Quintin Lancelot Reyes
Diák- Plama
Diák- Plama
Quintin Lancelot Reyes


Férfi Kor : 33
Hozzászólások száma : 16
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptyCsüt. Dec. 16, 2010 9:20 am

~ Nem is sikerült rosszul. ~
Állapítom meg a forralt borról. Nem vagyok egy nagy szakács, de egy éve eldöntöttem, hogy ezt megtanulom és meg vagyok elégedve az eredménnyel. Miközben iszogatom és élvezem, hogy átmelegít figyelek arra, amit Miriam mond. Arra, hogy mozduljak ki elmosolyodok. Hat éve annak élek, hogy végre megtaláljam a módot, hogy igazi varázsló legyek, ne szenvedjek a leghétköznapibb bűbájokkal is. Mindig azzal a céllal maradtam bent a könyvtárban hétvégén tanulni, hogy ha megtalálom a kulcsot és végre minden egyenesbe jön, majd akkor ráérek lazítani. De elteltek a tanulóévek és kénytelen vagyok belátni, hogy talán sose lesz meg. Itt lenne az ideje, hogy tényleg kicsit kimozduljak. Majd kitalálok valamit.
- Én jobban szeretem a nyarat. Utálom, ha negyven réteg ruhát kel felvenne, hogy ne fagyjak halálra.
Persze tudom, hogy valaki ebből presztízskérdést csinál, hogy ki tud „divatosabban” na meg persze drágábban felöltözni, de ez engem sose vonzott. Jobban szeretem, ha a ruha nem akadályozza a mozgásom és szellőzik.
- De igazad van. Ilyenkor olya nyugodt minden.
Belekortyolok a borba, majd folytatom. Nem túl erős, a forralás elvette az erejét, de nem is azért isszuk, hogy berúgjunk tőle.
- A szüleim varázstalanok…
Szándékosan kerülöm a mugli szót, nem szeretem, ahogy néhány varázsló használja.
- … szóval választhatok, hogy hazamegyek és néhány hétig semmi ebből a világból vagy itt maradok. Általában itt karácsonyozok és valamelyik nap hazautazok, őket is felköszönteni, elvégre a karácsony a családról is szól. Te hogyan tervezed?
Vissza az elejére Go down
Miriam Hewer
Diák
Miriam Hewer


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 236
Tallérok : 1
Pontok : 0

Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) EmptySzomb. Dec. 18, 2010 3:26 am

*Ismét egy kisebb kortyot iszok a borból, lenyelem és a fiúra vetem a pillantásom. Elmerengve hallgatom végig amit mond. Érdekes egyéniség, ezt már régebben is meg tudtam róla állapítani.*
-Én mindkét évszakot szeretem. Viszont leginkább a tavasz a kedvencem. *Nyáron túl meleg van, télen túl hideg... a tavasz az olyan kellemes. Kicsit elmosolyodom és ismét kortyolok egyet. Jó, ahogy a forralt bor átjárja a testemet... olyan felfrissítő és kellemes. Majd bólintok amikor egyet ért velem. Kicsit rosszul érzem magamat, amikor kijelenti, hogy a szülei varázstalanok. Tudom, hogy sokan nem szeretik a mugli szót... pontosan ezért.*
-Értem. Nem rossz elgondolás. *Kicsit elmerengek a feltett kérdésen, majd a poharat kezdem el lassan forgatni a kezemben. Melegszem, viszont már egyáltalán nem fázom.*
-Még nem tudom. Most voltam otthon, de szerintem egy-két napra hazanézek én is. Aztán meg itt leszek... Szeretek Wilardban mászkálni a szünetben. Olyan szép meg sok jó dolog van... *Hát igen. Ezen nem kell sokat agyalni, hiszen a nők... mind ilyenek. Szeretnek minden kis csecsebecsét megvenni. énis. Egy kicsit elhallgatok. Mondhatni, hogy kezdek kifogyni a témából. Néha megesik velem is... bár nem túl sokszor ami azt illeti.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szürke Grizzly (Magánlak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szürke Grizzly (Magánlak)   Szürke Grizzly (Magánlak) Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szürke Grizzly (Magánlak)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Grizzly háló

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Wilian Mágusképző Szakiskola :: Kastély :: Déli torony-
Ugrás: