Wilian Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wilian Mágusképző Szakiskola

Angol mágusképző szakiskola, közel Londonhoz egy rejtett kis helyen
 
KezdőlapBájitaltan tanterem - Page 2 EmptyLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Nézz körül nálunk és, ha tetszik itt, akkor regisztrálj!

:: Csatlakozz hozzánk és belépve a mi világunkba, bújj bele a mágusok bőrébe. Ezernyi kaland és misztikum vár rád, amelyben persze Te írod meg a saját történeted. Légy auror vagy akár gyógyító, győzd le a gonosz erőket. Minden csak rajtad áll! ::

; Mindenkit szeretettel várunk! ;

Hasznos linkek
Az első lépések után
A Wilian története
Előtörténetek
Avatar-foglaló

Órarend
Vezetőség
Bájitaltan tanterem - Page 2 Staff
Legutóbbi témák
» Roxfort RPG
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Okt. 12, 2012 9:44 pm by Vendég

» Torn varázslóképző.2
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:09 pm by Vendég

» Torn varázslóképző
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:07 pm by Vendég

» Vampires' Night 1.2
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Márc. 27, 2012 9:10 pm by Vendég

» somewhere over the rainbow
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyHétf. Márc. 26, 2012 12:05 am by Vendég

» Caldwell the secret city
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptySzer. Márc. 21, 2012 5:07 am by Vendég

» new bloody begins
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Márc. 20, 2012 10:23 am by Vendég

» Tópart
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:14 am by Sindy Logan

» Bájitalbolt
Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:09 am by Dorina M. Hattaway

Top posters
Alex Wilfred
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Kim Kaguya
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Ted Forrester
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
James Miller
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
William Quentin Watson
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Sindy Logan
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Hannah McDowal
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Chris Martines
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Solaria Luthia
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Daniel Reed
Bájitaltan tanterem - Page 2 Vote_lcapBájitaltan tanterem - Page 2 Voting_barBájitaltan tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Bájitaltan tanterem

Go down 
+8
Annie C. Ross
Daniel Reed
Sandra Berger
Chris Martines
Peter Dornfold
Alex Wilfred
Cheryl J. Payton
Főmesélő
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 5:14 am

*Felpillant az első érkező diákra, és elmosolyodik, szelíd barna szemeivel néz az ismerősre. Ismeri kollégájának fiát.*
- Jó napot önnek is. Hallottam mi történt, jobban van már a karja? *érdeklődik udvariasan, és az ajtó felé pillant, abban a reményben hogy még más is jön. Ha nem, akkor belevág az órába lassan.*
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 5:22 am

*Lassan nem lep meg, hogy mindenki tud az esetről, de ha már rákérdezett és egyáltalán nem sértően, akkor illik válaszolnom is.
-Igen... mondhatjuk. De kérem ne magázzon. Nem hinném, hogy idősebb lennék magánál.
*Mondtam egy mosoly kíséretében és egyáltalán nem bántásnak szánva a dolgot. Csak, hát nem mindenki szereti, ha 13 évesen magázzák az embert, és én ezek közé tartozom.
Vissza az elejére Go down
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 5:34 am

*Természetes hogy hallott róla mi történt, hiszen Hoshi eléggé a plafonon volt az eset miatt.*
- Oh, rendben van, ahogy akarod. És örülök hogy jobban vagy *mosolyog ő is szelíden, ő maga a megtestesült nyugalom és békesség.*
- Nos ha más úgysem jön, akkor esetleg mesélj nekem, hogy mit tudsz a bájitaltanról? Nem nehéz kérdés, és nem egyetemes választ szeretnék hallani *mosolyog tovább, és őzbarna szemeit a fiúra függeszti.*
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 5:44 am

*Megnyugodtam, hogy nem magáz és hogy örül, hogy jobban vagyok.
-Köszönöm. Nem sok mindenki mondta ezt.
*Sóhajtok egyet, majd a kérdésen elgondolkodok egy kicsit. Néhány perc múlva válaszolok is.
-A bájitalok különböző főzetek. Sok mindenre jók. Van amelyik elaltatja az embert, vagy éppenséggel meggyógyítja. De ugyanakkor, ha jól tudom vannak halálos bájitalok is. Ennyit tudok tanár úr.
*Válaszoltam a kérdésre, majd vártam, hogy mi lesz a következő dolog, amit mond.
Vissza az elejére Go down
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 5:50 am

*Érdeklődve pillant a fiú arcába, de nem tesz fel több magánjellegű kérdést, inkább a tananyaggal foglalkozik. Ebben otthon van, és szereti amit csinál.*
- Pontosan. Amiket elmondtál az mind jó, csak néhány helytelenség volt benne. Valóban bájitalnak nevezzük azokat a főzeteket, amelyek segítenek az embernek, és meggyógyítják őket. A másik féle bájitalt, ami árt, azt méregnek nevezzük, és elkészítése nagyon nagy figyelmet, és ügyességet igényel. Persze nem lehetetlen megcsinálni, mi is fogunk mérgeket is csinálni majd. *magyarázza a férfi, elő sem véve a tankönyvet, neki ez már a kisujjában van. Sok éve foglalkozik ezzel, és sok osztály került már ki a keze alól, és senki nem bukott meg.*
- Szóval fogunk csinálni mindenfélét, bájitalt, ami segít nekünk, és mérgeket is, amik ártanak. Nah ijedtséget mellőzve, nem halálos mérget csinálunk, hanem csak egyszerű rágcsálók, bogarak elleni mérgeket, mivel azokat senki sem szereti ha elözönlik a lakást. *folytatja, majd ismét kérdez.*
- Hol találkozhatunk bájitalokkal/mérgekkel az életünkben?
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 5:58 am

*Szorgalmasan jegyzetelem, amit hallok, hisz nem vagyok jártas a bájitalokban, így minden dolog szinte új nekem. A következő kérdésen ismételten gondolkodok egy kicsit, majd válaszolok.
-Hát... olyan üzletekben, amik kizárólag ezekkel foglalkoznak. Vagy akár boszorkányok is készítenek ilyet. Vagy a tanár úr óráján. Én történetesen nem nagyon értek ezekhez, de hát azért van itt maga, hogy megtanítsa nekem.
*Válaszoltam a kérdésre.
Vissza az elejére Go down
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 6:09 am

*Szívesen magyaráz, és néhány fontos információt megismétel, hogy a fiú kényelmesen le tudja írni, nem siet sehova sem.*
- Nos igen, vannak ilyen üzletek, patikák, és más sötét helyek, ahová nem túl tanácsos bemenni *mondja, de persze ő maga rendszeresen járkál arra, hozzávalókat szerezve be. Máshonnan elég nehéz lenne megkapni, és külön vagyon lenne.*
- Nost igen, valóban ezért vagyok itt *mosolyog, majd folytatja a mesélést, amiből már nem sok van hátra.*
- Bájitalok az egész életünkben vannak, mindenütt. Nem csak itt az órámon, hanem a gyengélkedőn, vagy akár a szertárban, vagy akár még a konyhában is. PErsze mindenhol a témához illő, tehát a gyengélkedőn értelemszerűen gyógyszerek, ellenmérgek, a konyhában tisztítószerek, esszenciák különféle ízhatásfokozó szerek... *sorolja, majd elmagyarázza hogy mi az az esszencia.*
- Bájitalokat bárki főzhet, aki rendelkezik minimális szintű ismeretekkel a témában. Nem kell hozzá világhírű varázslónak lenni. Csupán néhány alapanyagra van szükség, és a felszerelésre, de azt hiszem ez már egy másik óra lenne. És az idő is elszaladt egy kicsit *mondja, nem akarja túlterhelni a fiút, főleg hogy egyedül megjelent az órán. Elengedi tíz perccel a normális óra vége előtt.*
- Plamás vagy ugye? *pillant fel a naplóból, hogy beírja, Raidon itt volt.*
- Nos, akkor köszönöm hogy itt voltál, következő órán találkozunk. *búcsúzik, és megvárja míg a fiú kimegy, aztán összeszedi magát, és elpakol. Ő is visszatér a szobájába.*

//Köszönöm a rövidet Smile//
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyKedd Dec. 28, 2010 6:15 am

*Jegyzetelem a hallottakat. Néha egy "értem" szót is megejtek, hogy ne csak robotolás legyen. Mikor az óra vége van, a kérdésre természetesen válaszolok.
-Igen, Plamás vagyok.
*Összeszedem a cuccomat, majd felállok.
-Köszönöm az órát. Rendben van. További kellemes napot. Viszontlátásra.
*Búcsúztam el, majd kiléptem a teremből és egyenesen a szobámba tartottam.

//Köszönöm az órát Smile//
Vissza az elejére Go down
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 5:12 am

*Mint mindig, most is hamarabb érkezik a termembe, és ellenőriz mindent, hogy nincsenek-e elől halálos mérgek, megvannak-e az üstök és tankönyvek, és más egyéb kellékek, aztán lehuppan a székébe, maga elé rakva a naplót, és a kis jegyzetfüzetét. Ma sem tervez túl sok mindent, de jó lenne ha jönnének kicsit többen, mint a legutóbbi órájára.*

//Az óra off time, de egy hétnél tovább nem vagyok hajlandó húzni, kérlek ehhez mérten írjatok/ne írjatok.//
Vissza az elejére Go down
Sandra Berger
Házvezető
Házvezető
Sandra Berger


nő Kor : 37
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 436
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 5:58 am

*Remélhetőleg még óra kezdése előtt érkezik meg. Nem akarja zavarni az órát, viszont kérdése van Peterhöz. Egy sötétkék farmernadrágot, fekete magasszárú csizmát visel, és egy sötétzöld kötött pulóvert. Bekopog az ajtón, majd óvatosan kinyitja.*
- Jó napot, Peter, zavarhatom egy kicsit? *Közben körbenéz a teremben, szerencsére még nincs itt egy diák sem.*
Vissza az elejére Go down
http://mondschein.freeblog.hu
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 6:03 am

*Az ajtó felé pillant, és "szabad"-ot kiált, és nagy meglepetésére, nem diák érkezik, hanem kolléga. Kedves mosolyával üdvözli is.*
- Jó napot Sandra, jöjjön csak. Bájitaltan órára érkezett vagy csak személyes minőségben keres? *mosolyog, és beljebb invitálja a nőt.*
- Miben lehetek segítségére? *érdeklődik. Ő fekete szövetnadrágot visel, egy inggel, és egy kötött, sötétkék pulóverrel, amely garbós nyakú. Hosszúnak mondható haja mint mindig, most sincs összefogva. *
Vissza az elejére Go down
Sandra Berger
Házvezető
Házvezető
Sandra Berger


nő Kor : 37
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 436
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 6:15 am

*Ő is rámosolyog a férfire, majd közelebb sétál a tanári asztalhoz.*
- Hát igazándiból az a gondom, hogy nem igazán értek a bájitalokhoz. És az egyetemen tanultunk egy bájitalt, amivel meg lehet határozni különböző tárgyak, történelmi leletek, képzőművészeti alkotások korát. És kaptunk egy feladatot. Mindenki kapott egy darab ásványt, és meg kell határozni a korát... csak én nem tudom megfőzni azt a bájitalt. *Húzza el kicsit a száját. Nem akarta bevallani, hogy ennyire tudatlan, de kénytelen, ha nem akar rossz jegyet kapni.*
- Tudna nekem segíteni majd?


A hozzászólást Sandra Berger összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 11, 2011 6:23 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://mondschein.freeblog.hu
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 6:23 am

*Figyelmesen hallgatja a nőt, hogy miről van szó, és biccent, mikor végez, tudja is melyik bájitalról van szó. Nekik, az egyetemen bonyolultabb feladatuk volt.*
- Ez még istenes. Nekünk olyan feladatunk volt, hogy egy főzetet kellett megállapítani hogy milyen idős, de ahhoz, hogy meg tudjuk mondani, közben hat másikat is kellett főzni, különben nem jött ki a megoldás *nosztalgiával gondol vissza az egyetemi évekre.*
- Persze, szívesen segítek. Arra vannak az üstök *mutat a terem egy felébe, majd maga is fel kel az asztal mögül, és odasétál az egyikhez. Kis tüzet gyújt alatta, és teleönti vízzel. Általában ez minden bájital alapja, ennél csak bonyolultabb lehet.*
- Tehát, akkor, mit is ír a könyv mit kell csinálni? *tolja az egyik bájitaltanról szóló könyvét, kinyitva a 256-dik oldalon, melyen a recept áll.*
Vissza az elejére Go down
Sandra Berger
Házvezető
Házvezető
Sandra Berger


nő Kor : 37
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 436
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 6:31 am

*Elmosolyodik. Szerencsére nekik nem kell ennyire komolyan, de a restauráláshoz meg kell ilyeneket tudni.*
- Köszönöm. *Mondja, majd elsétál a férfivel az üstig, majd a könyv fölé hajol és olvasni kezdi.*

"Hozzávalók:
10 mg sárkánypikkely (dobozba zárva, erős fénytől védve)
4 mg szárított, reszelt mandragóragyökér
9 mg szárított gyógynövénykeverék (2 mg fekete nadálytő, 3 mg körömvirág, 4 mg reszelt foghagyma)
9 mg finom homok (valamelyik tenger mellől)"

- Ezek kellenek hozzá. Aztán... *És olvassa tovább.*

"Közepes méretű üstbe öntünk egy kevés vizet (kb. 2 dl), majd ebbe beleszórjuk a sárkánypikkelyt. Folyamatosan jobbra kavargatjuk 2 percig. Majd ha ezzel megvagyunk, beleszórjuk a mandragóragyökeret. Ezt is megkeverjük, de csak háromszor, és balra. Aztán begyújtjuk a főzet alatt a vizet, és forralni kezdjük. Ekkor az eddig színtelen főzet vörös színűvé válik."

- Olvassam tovább? *Kérdi felpillantva a könyvből.*
Vissza az elejére Go down
http://mondschein.freeblog.hu
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 6:43 am

*Mosolyogva lép a tárolószekrénykéhez és előszedi a kívánt hozzávalókat, ő tudja a receptete, meg hogy mit lehet benne kikerülni.*
- Nos, nem kell. köszönöm. Azonban, jó tudni, hogy a könyv, bizonyos szempontokban csal. Hogyha hamarabb elkezdem melegíteni a vizet, mint most is, akkor a főzet erősebb lesz, és nagyobb kortávolságokat tud meghatározni. Persze lapanka, tökéletesen le van írva, de ez csak amolyan tanuló lecke, fel lehet turbózni a hatást. Itt van most magánál az az ásvány aminek a kora kell? *érdeklődik, és megkeveri a sárkánypikkelyt 5ször jobbra, majd kétszer balra, és hagyja egy picit. Aztán beleszórja a mandragóra gyökeret, és csak kétszer keveri meg egyszer jobbra és egyszer balra, és a főzet erős vörös színt ölt.*
- Tehát, ugye ott van még benne, hogy a szárított gyógynövényeket is bele kell tenni, ez a leírás azonban vajmi kevés lenne. Adjon a főzethez 3 mg feketenadálytövet, 4 mg reszelt fokhagymát, és a körömvirág helyett egy teljes csalán levelet, így a főzet színe kicsit változni fog, de több ezer évre visszamenőleg azonosítani tudja majd az ásványt, mivel a csalán kivonatának, erősebb a korkorrigáló tartalma, így a Kor-korrigáló főzetbe is ezt kell beletenni, azt meg szerintem ismeri, legalábbis hogy a diákok előszeretettel csalnak vele *teszi még hozzá mosolyogva, és figyeli hogy mit csinál a nő.*
- Most legyen kedves egy percig lassan kavargassa, egyszer jobbra aztán balra, utána pedig hagyjuk kicsit nyugodni a főzetet, kb 5-10 perc mire kihűl ,és használható lesz. *fejezi be az okítást.*
Vissza az elejére Go down
Daniel Reed
Halálfaló
Halálfaló
Daniel Reed


Férfi Kor : 30
Lakhely : Azgard
Hozzászólások száma : 502
Tallérok : 1
Pontok : 15

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 7:04 am

*Ráérősen szedi a lépteit. Tudja hogy BIT lesz, régebben utált tantárgya, de most egy kicsit jobban összefelé szedte magát, így megy ez neki.. Legalább is E-t még kaphat rá, de a V az jobban jönne neki. Egy kék pulcsiba, és fekete farmerba lép az ajtó elé. Benyit..*
-Elnézést, ha elkéstem. *Szól be. Neki szokása, hogy elkésik az órákról.. De most alaposan meglepődik.* -Oh, jó napot Tanárnő, jó napot tanár úr. *Köszön egy félmosolyt megeresztve, és egy középső sorban lévő padba ül.*
Vissza az elejére Go down
Annie C. Ross
Diák-Amira
Diák-Amira
Annie C. Ross


nő Kor : 23
Lakhely : Wilian Mágusképző, London
Hozzászólások száma : 34
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 7:55 am

-Jó... jóestét. *Hadarja el, majd lehajtott fejjel besiet a terembe. Reméli jó helyre jött... hiszen ez lesz neki itt az első órája. Kicsit még bizonytalan. A késés miatt nem is szól most perpillanat, hiszen... amúgy is eléggé csendes fajta. Kislányosan van felöltözve, farmernadrág-virágmintával valamint egy fehér póló-sárga madárral rajta. Kezében könyv, amit szorosan szorít mellkasához. Dannyre pillant egy kicsit bizonytalanul, aztán pedig leül valahová az első sorba, nem túl közel senkihez. Érdekes jelenség.*
Vissza az elejére Go down
Sylen de Honas
Diák-Amira
Diák-Amira
Sylen de Honas


nő Kor : 523
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 108
Tallérok : 1
Pontok : 20

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 9:37 am


Hosszú és gyors léptekkel halad a folyosókon. Fehér talárja elegánsan lobog utána. Fehér farmert, és elegáns fekete blúzt vett fel. A ház kitűzőjét a talárja gallérjára tűzte. A pálcáját, a talár belső oldalán található zsebbe rakta. Nem sokára a teremhez is ér, és kis kopogás után benyit. Gyorsan becsukja maga mögött az ajtót, és villámgyorsan felméri a termet.
-Elnézést a késésért tanár úr. Üdvözlöm tanár nő.-
Gyors köszönése után, Egy viszonylag a tanári asztalhoz közeli padban foglal helyet. Egy hangot sem akar elmulasztani. Fontos neki, hogy mágiát tanuljon, és a lehető legjobban. Mindenre figyelnie kell, hiszen tudja, hogy nagyon nehezen fogja tudni megtanulni. Elvégre, csak félig ember, és már fél évezrednyi tudást préselt magába.
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyPént. Feb. 11, 2011 10:13 pm

*Nem túl nagy lelkesedéssel lépked a folyosókon. Fekete felső, kék farmer és egy fekete-fehér DC cipő van rajta. Tudja, hogy elkésett már, így nem is nagyon siet. Az utóbbi napokban valahogy elzárkózott mindentől és mindenkitől. A terem elé lép, majd bekopog. Ha megkapta a választ, belép.*
-Hola. Elnézést a késésért. *Köszön, majd felméri a termet. Legnagyobb meglepetésére nem egyedül van órán. Egy olyan helyet keres magának, amelyik mindenkitől kellő távolságban van, majd leül, és a füzetre hajtja a fejét, majd vár, hogy betudjon kapcsolódni az órába.*
Vissza az elejére Go down
Sandra Berger
Házvezető
Házvezető
Sandra Berger


nő Kor : 37
Lakhely : London
Hozzászólások száma : 436
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptySzomb. Feb. 12, 2011 9:50 am

*Leteszi a könyvet, mert innen már nem kell. Figyelmesen hallgat Peter-re. Komolyan, most több mindent tanul BITből, mint eddig összesen. Lehet, hogy nem ártana különórákra járnia.*
- Értem. Akkor kevergetem. *Bólint, közben jönnek a diákok is órára.*
- Öhm, szervusztok. *Reméli, hogy nem gondolnak semmi rosszra. Valahogy sikerül mindig a férfi tanároktól és nem tanároktól segítséget kérnie, ami néha kicsit félreérthető lehet.*
- Nem bánja, ha itt maradok, amíg a főzet kihűl? *Pillant kollégájára. Tényleg nem akarja zavarni az órát.*
Vissza az elejére Go down
http://mondschein.freeblog.hu
Hannah McDowal
Diák- Famine
Diák- Famine
Hannah McDowal


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 560
Tallérok : 1
Pontok : 15

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyVas. Feb. 13, 2011 4:09 am

* Édes az álom, ha az embert nem zavarja meg senki és semmi. Jelen esetben azonban érzem, hogy valami mászkál rajtam, hogy pontosítsak a lábamnál bóklászik. Ijedten pattanok fel az ágyból és az álom egy szempillantás alatt távozik az elmémből és a szememből. Félrerántom a takarót és megpillantom az egyik szobatársam házi állatkáját. Mérgesen fújok egyet, majd pár szitokszó után nem éppen kedvesen helyváltoztatásra kényszerítem a kis izét, amiből nem tudom hirtelen kinézni, hogy menyét vagy valami szőrös kígyó-e. Közben a tekintetem az órára téved. Ledermedek, hiszen már lassan öt perce órán kellene lennem. Azonnal a ruhásszekrénynél termek, felkapok egy farmert egy fehér ujjatlannal majd rá egy lila bolerót . A hajamat gyorsan átfésülöm és a frufrumat feltűzöm, majd felkapom a bájitaltan cuccomat és hiper gyorsasággal teszem meg a távolságot a tanterem és a szobám között. Kifújom a levegőt amikor az ajtóhoz érek. Bekopogok majd benyitok.*
-J-jó napot ! Elnézést tanár úr . * Motyogom levegőért kapkodva. Nem mintha nem lennék fantasztikus kondiban, csak hát szerintem iménti gyorsaságomat még Villámmanó is megirigyelhetné , így jogosan küzd a tüdőm az életben maradásért. *
- Jó napot tanárnő ! * Köszönök még Ms. Bergernek amikor megpillantom. Körbenézek és kiszúrok egy üres helyet Danny mellett. Ülhetett volna hátrébb is, de sebaj. Lehuppanok mellé és hátradőlök a széken.*
Vissza az elejére Go down
Peter Dornfold
Tanár
Tanár
Peter Dornfold


Férfi Kor : 39
Lakhely : Wilian
Hozzászólások száma : 78
Tallérok : 2
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptyVas. Feb. 13, 2011 7:20 am

- Jó napot, jó napot mindenkinek *üdvözli szelíd mosollyal a diákokat, akik jöttek az órájára. Örömmel látja, hogy Ralphnak már semmi baja, és meglepetésére, idegen arcokat is megpillant. Ideje lesz névsort írnia, hogy kik jelentek meg.*
- Remélem tudják, hogy mindannyian elkéstek... *pillant rájuk kissé megrovón, de semmiféle más vonzata nem lesz ennek, ha rajta múlik. Sandrához fordul mosolyogva.*
- Persze, maradjon csak nyugodtan, esetleg foglaljon helyet addig *mosolyog, mivel Sandra nénit kicsit felnőtt diáknak tartja, persze nem rossz értelemben. Ezt mutatják nevető szemei is.*
- Nahát, ha senki többet harmadszor, akkor esetleg vágjunk is neki. Mivel sokan nem voltatok itt első órán, ezért egy kis ismétlést tartunk. *jelenti be, és belekukkant a jegyzetébe, mit is tanított első órán.*
- Tehát, valaki fogalmazza meg szépen, hogy mit nevezünk bájitalnak *adja ki az első feladatot.*
- Persze ha gondolja, Ön is részt vehet az órán *mosolyog a tanárnőre.*
Vissza az elejére Go down
Charity Pernelle
Diák-Amira
Diák-Amira
Charity Pernelle


nő Kor : 32
Hozzászólások száma : 48
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptySzer. Feb. 16, 2011 9:07 am

Nincs jobb dolga, mint hogy egyedül sétálgat az iskolában. Egy csinos ruha van rajta, fekete harisnyával és egy magassarkúval. Nem néz senkire, csak előrefelé és a tekintete a távolba réved. Teljesen máshol jár, a szabadban egyedül élvezi ahogy a szél belekap a hajába , ahogy óvatos léptekkel sétál a tengerparton. Végül amikor egy rohanó elsős fiú félig nekimegy, visszazökken a jelenbe és gyilkos pillantást vet a hebegő kisfiúra, aki ettől a tekintettől még jobban elsápad. De Char egy szóra se méltatja, tovább sétál. Egészen a földszintig jut. Végül a bájitaltan terem ajtajánál megáll. Választott tantárgyai között ott szerepel a kotyvasztás tana is. Így hát bekopog , majd óvatosan benyit a terembe. *
- Jó napot Mr. Dornfold ! Zavarná, ha beülnék az órájára ?
*Kérdezi tisztelettudó hangon. A bájitaltan tanár azon kevesek közé tartozik akire felnéz valamilyen szinten. Talán mert olyat tanít, ami érdekli őt. Amennyiben invitáló választ kap, hátramegy a terembe - közben köszön még Ms. Bergernek is - és helyet foglal a sarokban. Csak figyelni akarja az órát. *
Vissza az elejére Go down
Daniel Reed
Halálfaló
Halálfaló
Daniel Reed


Férfi Kor : 30
Lakhely : Azgard
Hozzászólások száma : 502
Tallérok : 1
Pontok : 15

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptySzomb. Feb. 19, 2011 1:25 am

*Csak elvigyorodik, mikor Hannah lepattan mellé.. Hátra nem akart annyira ülni, mert akkor tuti aludna, és javítani kéne BIT-ből... Csak mert a többi tantárgyból jobban áll.. Ő is hátradől egy kicsit, sőt még hintázik is valamennyire, aztán visszadől. Körülnéz. Senki eddig, aki jelentkezne. Addig szépen kivárja, hogy valaki jelentkezzen, aztán fog ő is.*
Vissza az elejére Go down
Annie C. Ross
Diák-Amira
Diák-Amira
Annie C. Ross


nő Kor : 23
Lakhely : Wilian Mágusképző, London
Hozzászólások száma : 34
Tallérok : 1
Pontok : 0

Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 EmptySzomb. Feb. 19, 2011 1:34 am

*Senkit nem ismer, ami mondjuk egyáltalán nem meglepő. Egy csomó ember jön, ő csak lesütött szemekkel pillog a pergamenjére, aminek sarkára apró virágot és egy katicabogarat rajzol.
Amikor a tanár megszólal, persze felnéz és aprón bólint egyet. A kérdésre csak elgondolkodik. Sokat tanul, így talán meg is tudja rá mondani a választ. Felnyújtja a kezét egy kicsit bizonytalanul, de persze ha nem őt szólítják fel azt is megérti. Közben azért a biztonság esetére összeszedi gondolatait.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan tanterem   Bájitaltan tanterem - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Bájitaltan tanterem
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Bájitaltan szertár
» Varázstalan Tanterem
» Tájrajz tanterem
» Csillagászat tanterem
» Rúnaismeret tanterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Wilian Mágusképző Szakiskola :: Kastély :: Földszint-
Ugrás: