Wilian Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wilian Mágusképző Szakiskola

Angol mágusképző szakiskola, közel Londonhoz egy rejtett kis helyen
 
KezdőlapMágiatörténettan terem EmptyLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Nézz körül nálunk és, ha tetszik itt, akkor regisztrálj!

:: Csatlakozz hozzánk és belépve a mi világunkba, bújj bele a mágusok bőrébe. Ezernyi kaland és misztikum vár rád, amelyben persze Te írod meg a saját történeted. Légy auror vagy akár gyógyító, győzd le a gonosz erőket. Minden csak rajtad áll! ::

; Mindenkit szeretettel várunk! ;

Hasznos linkek
Az első lépések után
A Wilian története
Előtörténetek
Avatar-foglaló

Órarend
Vezetőség
Mágiatörténettan terem Staff
Legutóbbi témák
» Roxfort RPG
Mágiatörténettan terem EmptyPént. Okt. 12, 2012 9:44 pm by Vendég

» Torn varázslóképző.2
Mágiatörténettan terem EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:09 pm by Vendég

» Torn varázslóképző
Mágiatörténettan terem EmptyVas. Ápr. 08, 2012 10:07 pm by Vendég

» Vampires' Night 1.2
Mágiatörténettan terem EmptyKedd Márc. 27, 2012 9:10 pm by Vendég

» somewhere over the rainbow
Mágiatörténettan terem EmptyHétf. Márc. 26, 2012 12:05 am by Vendég

» Caldwell the secret city
Mágiatörténettan terem EmptySzer. Márc. 21, 2012 5:07 am by Vendég

» new bloody begins
Mágiatörténettan terem EmptyKedd Márc. 20, 2012 10:23 am by Vendég

» Tópart
Mágiatörténettan terem EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:14 am by Sindy Logan

» Bájitalbolt
Mágiatörténettan terem EmptyKedd Márc. 20, 2012 3:09 am by Dorina M. Hattaway

Top posters
Alex Wilfred
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Kim Kaguya
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Ted Forrester
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
James Miller
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
William Quentin Watson
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Sindy Logan
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Hannah McDowal
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Chris Martines
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Solaria Luthia
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Daniel Reed
Mágiatörténettan terem Vote_lcapMágiatörténettan terem Voting_barMágiatörténettan terem Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Mágiatörténettan terem

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Főmesélő
Admin
Főmesélő


Hozzászólások száma : 296
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyPént. Május 14, 2010 5:01 am

leírás hamarosan ^^
Vissza az elejére Go down
https://wilian.hungarianforum.com
Lucinda Wright
Házvezető
Házvezető
Lucinda Wright


nő Hozzászólások száma : 22
Tallérok : 0
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyCsüt. Jún. 23, 2011 12:39 am

Egy naplóval érkezik, semmi mással, leginkább hogy felmérje a termet, arról nincs tudomása, hogy a szorgos vezetőség mára már órát írt ki számára. Ő csupán felméri a terepet, mi merre, hogyan. Elegáns ruhát visel, mivel alig első napja itt, jó benyomásra utazik, amit nem nélkülözhet ha valamit is el akar érni. Körbesétál, hátraveti hosszú szőkés haját, és smikelt szemeit összehúzva felsóhajt.
~Ez nehezebb lesz mint vártam...~

//Figyelem! Az óra off-time, de bármelyik évfolyamot szívesen látom órán. Csak akkor némi aktivitást is elvárok! Már lehet írni ha valaki szeretne.//
Vissza az elejére Go down
Ophelia McCord
Diák-Amira
Diák-Amira
Ophelia McCord


nő Kor : 28
Hozzászólások száma : 416
Tallérok : 1
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyCsüt. Jún. 23, 2011 1:23 am

*Beesik. Szó szerint beesik. Mindig is ezt csinálta... már három éve jár ide, de akárhányszor elindul, vagy belebotlik valamibe/valakibe, vagy a belépőnél lévő magasítás fog ki vele vagy valami más a gond. Szerencsére nem lesz semmi baja, -már ha a hiperaktivitás nem gáz-, így csak gyorsan leporolja magát, összeszedi cuccait és lehuppan az első sorba. Mosolyogva pillog a tanárnő felé, mintha semmi sem történt volna vele.*
-Jó napot! Hogy tetszik lenni? *Kell neki a pont meg a jó jegy, így muszáj ilyenkor is bejárogatni órákra. Nem baj, szereti amit csinál. Leteszi közben cuccait és rákönyököl az asztalra.*
Vissza az elejére Go down
Lucinda Wright
Házvezető
Házvezető
Lucinda Wright


nő Hozzászólások száma : 22
Tallérok : 0
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyCsüt. Jún. 23, 2011 7:24 am

Ahogy az ajtó megnyikordul, keze már a pálcáján, de észbe kapva leengedi a kezét, és mikor a kislány belép, már csak egy kicsit meglepett tanárnőt lát maga előtt. Nem lehet tudni melyikük lepődött meg inkább.
- Szép napot neked is. Mit csinálsz te itt ilyenkor? - kérdezi, hiszen késő délutánra jár az idő, nem érti miért jönne valaki ekkor az órára, amiről ő nem is tud, és értelemszerűen nem is készült fel rá rendesen.
~Na most mi van ilyenkor?~
Töpreng egy kicsit, majd válaszol. Eszébe jut hogy eddig nem tette.
- Köszönöm jól, csak még egy kicsit szétszórt vagyok, hozzá kell szoknom ehhez az új helyhez - mosolyodik el halványan, holott amúgy sosem tenné. De ami muszáj az muszáj.
- Hányadéves is vagy kedvesem? - kérdezi még.
Vissza az elejére Go down
Ophelia McCord
Diák-Amira
Diák-Amira
Ophelia McCord


nő Kor : 28
Hozzászólások száma : 416
Tallérok : 1
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptySzomb. Jún. 25, 2011 12:14 am

-Nem délutánra volt kiírva az óra? Én arra jöttem... Vagy rossz napot néztem? *Kicsit megszeppen, hiszen azért nem mindegy. Régebben már volt ilyen esete, nem szereti leégetni magát vele. A tanárnő meglepettségét sem érti teljesen, de azért mosolyog továbbra is.*
-Hogy tetszik itt? *Érdeklődik mielőtt még válaszolnia kell a feltett kérdésre.* Harmadéves. De szeptembertől már negyedik. *Más kérdésre nem is emlékszik, így elhallgat. Könyököl, néz előre és várja, hogy elküldik vagy hogy egyáltalán lesz e óra.*
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyHétf. Jún. 27, 2011 7:38 am

*MGT-re igyekszik, mert már nagyon késésben van. Bekopog, de a választ nem várva meg, benyit. Meglepve tapasztalja, hogy rajta kívül csak a tanár meg egy másik lány tartózkodik a teremben. Odasiet az egyik padhoz, majd leül. Aztán kapcsol, hogy még nem is köszönt senkinek sem. Ez valahogy kiment a fejéből. Hiába, ha siet az ember akkor kihagy az agya. Ralph-nál, meg megszokható.*
-Hola. Elnézést a késésért.
*Köszön, majd próbál bekapcsolódni az órába.*
Vissza az elejére Go down
Lucinda Wright
Házvezető
Házvezető
Lucinda Wright


nő Hozzászólások száma : 22
Tallérok : 0
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyHétf. Jún. 27, 2011 7:43 am

Zavarodottan pillant a lányra, majd kapcsol, és kis mosollyal arcán válaszol.
- Nem, pusztán én vagyok szétszórt. Kiment a fejemből, hogy már első napra órát tettek ki nekem - felel, és az érkező fiúra pillant.
~Ajjajj.~
- Nos akkor, benned kit tisztelhetek? - fordul Ralph felé, majd ugyanezt megkérdezi a lánytól is.
- Ha már így itt vagytok, akkor elmondom hogy Lucinda Wright vagyok, és nemrég érkeztem csak, még nem kaptam meg az elődöm jegyzeteit, így tőletek kérdezem, hogy mit vettetek eddig? - érdeklődik, amíg nem ő beszél, addig is felkészül magában, ez egyáltalán nem volt tervbe véve.
Vissza az elejére Go down
Ophelia McCord
Diák-Amira
Diák-Amira
Ophelia McCord


nő Kor : 28
Hozzászólások száma : 416
Tallérok : 1
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptySzer. Jún. 29, 2011 12:06 am

*Biccent egyet a felbukkanó fiúnak, akit nem ismer persze és aztán a tanárnőre pillant.*
-Ó elnézést. Én Ophelia McCord vagyok az Amira házból. *Mutatkozik be és a kérdésre elgondolkodik. Nem is emlékszik már rá tisztán, hogy mit tanultak. Előszedi táskájából a könyvet, kinyitja és a tanárnő elé fordítja.*
-Hát igazából amelyik órán itt voltam, arra nagyjából emlékszem mert be van jelölve a könyvbe. Szóval... mi úgy az elejétől majdnem a végégig vettük ezt. *Ettől többet már nem tud mondani, remélhetőleg a tanárnő veszi majd a lapot és inkább a könyvbe mered bele.*
Vissza az elejére Go down
Hannah McDowal
Diák- Famine
Diák- Famine
Hannah McDowal


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 560
Tallérok : 1
Pontok : 15

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptySzer. Jún. 29, 2011 12:27 am

* Amíg az egyik csaj nem említi, hogy ma van mágiatörténettan óra, eszembe sincs ,hogy csináljak valami mást a kanapén fekvésen és a cigisdoboz ki-be csukogatásán kívül. Sajnálatos módon, nagyon is jól jönne egy plusz óra, abból a tantárgyból amit a lehető legjobban rühellek. A gyenge pontom a tanulás terén, ez a magolós mágiatörténet. Semmi logika sincs benne, ami felépítené csak kész tények.
Egy kelletlen sóhaj keretében feltápászkodok a kanapéról és a szobámba megyek, hogy felkapjam a füzetet meg egy tollat. Könyvet nem szándékozok vinni, úgyis lesz aki olyan buzgó , hogy visz. Meg ugye nem mellékes szempont, hogy fogalmam sincs merre található a könyv. Elindulok a terem felé, öltözékemre nem fordítok nagy figyelmet. Egy fekete latexnadrág és egy fehér ejtett vállú póló, alatta egy fekete toppal. Nem valami színkavalkád, de semmi kedvem sincs kirívónak lenni.
Az ajtóhoz érve illedelmesen kopogtatok, majd belépek a terembe.*
- Jó napot ! Elnézést a késésért.
* Köszönök reflexből, és fel sem tűnik először, hogy még életemben nem láttam . Elmosolyodok azon, hogy csak hárman vagyunk, hát igen nem valami nagy népszerűségnek örvend ezek szerint az óra. Leülök egy székre, közel a többiekhez, majd mivel hallom, hogy bemutatkoznak én is megejtem ezt*
- Hannah McDowal , Famine.
Vissza az elejére Go down
Lucinda Wright
Házvezető
Házvezető
Lucinda Wright


nő Hozzászólások száma : 22
Tallérok : 0
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptySzer. Jún. 29, 2011 3:07 am

Letelepedik a tanári asztal csücskére, mivel elég zárt körűnek tetszik ez az óra, amit még csak nem is tervezett ide, de hát, most neki kell alkalmazkodnia, amit nehezen visel. Újabb diák érkezik, és bemutatkozik.
- McDowal, Raidon és McCord, rendben van, akkor a többiek akik nem jelennek meg 10 percen belül, igazolatlant kapnak - szólal meg és megjegyzi hogy kiknek nem kell majd bevésni a meg nem jelent órát.
- Ahha, szóval tankönyv alapján tanultok. Lássuk csak... - pár helyen belenéz Ophelia könyvébe, hogy lássa, nagyjából mikről volt szó az órákon. Ismerős anyagok ezek, nem olyan nehezek.
- Jól, van. Akkor az első késő feleljen nekem, arra, hogy mit tud az első boszorkányüldözésekről. Mikor volt, milyen büntetések voltak, miért csinálták ezt - csapja be a könyvet, és egy pengevékony mosollyal fordul Hannah felé.
Vissza az elejére Go down
Hannah McDowal
Diák- Famine
Diák- Famine
Hannah McDowal


nő Kor : 30
Hozzászólások száma : 560
Tallérok : 1
Pontok : 15

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptySzer. Jún. 29, 2011 5:11 am

~ Még jó , hogy eljöttem ~
* Egy újabb igazolatlan óra már nem mutatott volna jól a dossziémban. Az asztalra könyökölök és kicsit örülök, hogy azok akik nem jelentek meg igazolatlant kapnak. Az egyik kezemmel megtámasztom az államat, a másikkal szórakozottan skálázok az asztalon és várom hogyan folytatódik az óra. A tekintetem a tanárnőről a többiekre siklik. Ismerős arcok, de nem árulnak el sokat. Hallom a kérdést, de csak akkor nézek Ms.Wrightra amikor becsapja a könyvet. Reménykedtem benne, hogy nem engem szólít fel. De a remény most gyorsan meghalt, amikor látom, hogy a tanárnő engem néz.*
- Nos * Egyenesedek ki, azért a módját csak adjam már meg a válasznak, ha pontosan nem is tudom*- Az 1200-as években ...* Pontos dátumot nem tudok, de egyet azért tippelek * - Talán 1275 ? A büntetés gondolom máglyahalál volt, hogy miért csinálták... Esetleg mert a muglik értelmileg kicsit fejletlenek és bepókhálósodott világnézetük nem bírta elfogadni egy náluk feljebbvaló réteg létezését ? Vagy eretnekség miatt.
* Kicsit merész a válaszom, de nem szokásom magamban tartani a gondolataimat. Meg amúgy is a gyengédebb verziómat adtam elő. Érdeklődve nézek a tanárnőre, hogy elég kielégítő volt-e a válaszom. Remélem olyan tanár, aki szereti ha a diákok a saját gondolatukat is belerakják a válaszaikba és van egy világnézetük, nem pedig csak az amit a tankönyvek írnak. Ha ez nem így van, akkor eléggé kellemetlen helyzetbe kerülhetek *
Vissza az elejére Go down
Chris Martines
Halálfaló
Halálfaló
Chris Martines


Férfi Kor : 29
Lakhely : Cambridge/Azgard
Hozzászólások száma : 513
Tallérok : 1
Pontok : 35

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyHétf. Júl. 04, 2011 7:56 am

*A bemutatkozás megvolt, majd még Hannah is belép az ajtón. A másik lány könyvére csak egy pillantást vet, neki nem olyan van. Azt nem nézte, hogy összevont óra lesz, csak, hogy kivan írva az MGT és kész. Nagy pech számára, mert, ha egy olyan kérdést tesznek fel neki, amire nem tudja a választ, égni fog a lányok előtt. Szerencséjére nem ő kapja az első kérdést, így megkönnyebbülve hallgatja Hannah válaszát. Ők még ezt nem tanulták, így csak fülel, és várja az óra előrehaladását.*
Vissza az elejére Go down
Lucinda Wright
Házvezető
Házvezető
Lucinda Wright


nő Hozzászólások száma : 22
Tallérok : 0
Pontok : 0

Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem EmptyKedd Júl. 12, 2011 5:25 am

- Tulajdonképpen az adat helyes is meg nem is. Valóban 1200 körülre datálják a boszorkányüldözéseket, de már jóval hamarabb is voltak példák erre. A történelem nem valami kreatív, és sok bosszúság volt ezek miatt a varázslók és a muglik között. - sóhajt fel a nő hatásvadász kellékként, és a könyvet ölébe teszi le, láthatóan nem onnan készül tanítani bármit is.
- Vigyázz mit mondassz Hannah. Az elmélet nem rossz, de ha nem órai keretek között mondod ezt, ahol ugye szabad vélemény nyilvánítás van, még akár kellemetlen meglepetések is érhetnek. - villan a szeme, cseppet sem jóságosan a lányra, aztán mintha meg sem történt volna folytatja, Opheliára és Christopherre nézve.
- Valóban boszorkány üldözés volt, meg persze eretnekség, ellenállás az egyház tanaival szemben, bár ez nem igaz. Vannak olyan boszorkányok akik istenhívók, és a megfeszített Krisztusban is hisznek, nos én nem tartozom ezek közé, de nem ítélem el azt aki hisz benne. - jegyzi meg, és újabb kérdések jutnak eszébe.
- Mi a hivatalos definíciója a varázslóknak? Miben térnek el a mugliktól? - bök Christopherre, majd Opheliára néz.
- Na és mikor volt az első komoly összecsapás a boszorkányság miatt?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mágiatörténettan terem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágiatörténettan terem   Mágiatörténettan terem Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mágiatörténettan terem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Átváltoztatástan terem
» Gyógynövénytan terem
» Jóslástan terem
» Bűbájtan terem
» Kiállító külön terem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Wilian Mágusképző Szakiskola :: Kastély :: Első emelet-
Ugrás: